FABEN

FABEN – auto serwis i stacje diagnostyczne pojazdów Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki pojazdów, przeglądów rejestracyjnych oraz przeglądów technicznych wynikających z zaleceń producenta jak również napraw mechanicznych i eksploatacyjnych pojazdów różnych marek. Wieloletnie doświadczenie poparte nowoczesnym zapleczem sprzętowym pozwala nam świadczyć usługi najwyższej jakości, co na przestrzeni lat doceniło wielu klientów indywidualnych oraz firm z Pruszkowa i okolic. Wciąż unowocześniamy nasz sprzęt diagnostyczny oraz warsztatowy i poszerzamy naszą wiedzę o literaturę branżową i aktualne dane techniczno – serwisowe obsługiwanych pojazdów. W skład naszej oferty wchodzą:
 • Przeglądy okresowe rejestracyjne

Wykonujemy okresowe przeglądy rejestracyjne wszelkich pojazdów w pełnym zakresie : samochodów osobowych , dostawczych , ciężarowych i autobusów

 • Obsługa flot

Obsługa flot jest dla nas priorytetem. Aktualnie posiadamy pod stałą opieką kilkadziesiąt pojazdów firmowych. Pomagamy w optymalizacji kosztów utrzymania floty i doradzamy w zakresie kontroli eksploatacji aut przez pracowników oraz sposobu ewidencjonowania kosztów utrzymania oraz wyposażenia pojazdów.

 • Naprawa zawieszenia

Wymieniamy wszystkie elementy zawieszeń , takie jak amortyzatory tuleje metalowo -gumowe, wahacze, sworznie , drążki kierownicze ,resory , sprężyny , łożyska. Jesteśmy w stanie zlokalizować niemal każdy luz w układzie zawieszenia korzystając z urządzeń stacji kontroli pojazdów(szarpaki , urządzenie do badania amortyzatorów , rozpędzarka do kół jezdnych)

 • Geometria

Ustawiamy geometrię kół w pojazdach osobowych , dostawczych i ciężarowych przy pomocy profesjonalnych urządzeń do geometrii typu (Beissbartch mikroline oraz GTO Truck) po wcześniejszym sprawdzeniu wszystkich luzów w zawieszeniu na ścieżce diagnostycznej stacji kontroli pojazdów

 • Naprawa układu hamulcowego

Nasza oferta naprawy hamulców obejmuje wymianę klocków , tarcz i bębnów hamulcowych , odpowietrzanie i wymiana płynu hamulcowego , regeneracja zacisków hamulcowych , wymiana przewodów hamulcowych , oraz dorabianie nowych , również w oplocie stalowym (sporty motorowe)

 • Wymiana olejów i filtrów

Stosujemy oleje i filtry wiodących producentów , w stałej ofercie posiadamy głównie oleje firmy MOBIL. Na życzenie klienta możemy zalać olej dowolnej innej marki i producenta.

 • Diagnostyka usterek silnika

Dzięki dotychczas zdobytemu doświadczeniu oraz pomocy urządzeń diagnostycznych (Komputer KTS650 , stetoskop , oscyloskop i inne. mierniki) potrafimy diagnozować usterki szybko w sposób nie budzący Państwa wątpliwości .

 • Diagnostyka komputerowa

Aut zarówno zgodnych ze standardem OBD i VAG jak również starszych aut wyposażonych w nietypowe interfejsy.

 • Remonty silników

Naprawiamy silniki niemal wszystkich typów , dokonujemy kompleksowych napraw i remontów ,a dzięki współpracy z najlepszymi podwykonawcami podejmujemy się naprawy nawet nietypowych silników.

 • Wymiana silnika

Często zdarza się , że remont uszkodzonego silnika jest nieopłacalny ekonomicznie ze względu na możliwość korzystnego kosztowo kupna kompletnego używanego silnika. W takim przypadku pomagamy w zakupie używanego silnika i wymieniamy w aucie klienta całą jednostkę napędową.

 • Wymiana sprzęgła

Corocznie wymieniamy sprzęgła w kilkudziesięciu autach i potrafimy to robić dobrze o czym świadczy brak jakichkolwiek reklamacji ze strony klientów. Zawsze wymieniamy wszystkie elementy zużyte tak aby nowe sprzęgło pracowało z trwałością sprzęgła z fabrycznego montażu.

 • Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu to duża odpowiedzialność , każda awaria tego układu to poważne i kosztowne uszkodzenie silnika , dlatego przy wymianie rozrządu zawsze korzystamy z najlepszych części czołowych producentów oraz używamy dedykowanych do danego typu silnika narzędzi.

 • Wulkanizacja sezonowa wymiana i naprawa opon

Zajmujemy się sezonową wymianą opon ich naprawą oraz sprzedażą

 • Klimatyzacja

Uzupełnianie, wymiana czynnika chłodzącego, odgrzybianie i serwis klimatyzacji.